Lednica 06 2007
Foto
Foto
Foto
Foto

W roku 2006 ksiądz Piotr Burczyk zgłosił się do naszego centrum. Dopiero w rok później wyjawił nam dlaczego postanowił nauczyć się nurkować. Jego celem było zatopienie  kamienia z tablicą zawierającą dziesięć przykazań w jeziorze lednickim podczas spotkania młodzieży.

Już wcześniej ksiądz Piotr swym nietypowym pomysłem przekucia lufy działa na krzyże wpisał się w karty historii spotkań lednickich. Kolejnym pomysłem zatopienia kamienia podzielił się z nami.

Długo siedzieliśmy i dyskutowaliśmy jak bezpiecznie umieścić 500kg kamień na dnie jeziora.

Postanowiliśmy, że nie może on ważyć więcej niż 400kg, ponieważ tylko taki będziemy w stanie bezpiecznie opuścić na dno.

Tydzień przed uroczystością pojechaliśmy do Lednicy zawieźć kamień, poświęcić go (na wyspie, gdzie brał chrzest Mieszko I ze swoja drużyną)  i sprawdzić miejsce gdzie będzie usadowiony.

Okazało się, że mamy do dyspozycji aluminiowy ponton wykonany z pływaków od rowerka wodnego- bardzo ułatwił nam pracę. Wykonaliśmy nurkowanie i określiliśmy miejsce ustawienia kamienia.

W dniu spotkania młodzieży zjawiliśmy się nad jeziorem, przygotowaliśmy ponton oraz kamień i czekaliśmy na wejście na żywo w telewizji TVP2.

W trakcie wywiadu, który udzielał ksiądz Piotr przy pomocy zblocza i liny alpinistycznej opuściliśmy kamień na dno jeziora lednickiego. Wszystko przebiegło zgodnie z planem bez jakichkolwiek problemów.

Kamień znajduje się na głębokości 10m, zapraszamy do odwiedin.

Ksiądz Piotr bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w Jego projekt.

Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja