Kurs M2 04 2007
Foto
Foto
Foto
Foto

Na przełomie kwietnia i maja nad jeziorem Piłakno odbył się centralny kurs instruktorów na stopień M2. W szkoleniu uczestniczył Piotr Nieckarz, wcześniej nie było czasu na kolejny kurs instruktorski, ze względu na nawał pracy w Centrum Nurowym.

Pogoda niestety nie sprzyjała, w dzień ledwie kilka stopni ciepła, a w nocy przymrozki. Były dni, kiedy padał śnieg i wiał porywisty wiatr.

Dobrze, że na wyjazd zabrany został grzejnik olejowy, ciepły śpiwór oraz dwa skafandry suche wraz z ocieplaczami.

Kandydaci na instruktorów M2 mieli zadanie poprowadzić całą bazę, w której odbywały się kursy P1, P2, P3 oraz SS1. Zadanie nie było łatwe z uwagi na zróżnicowanie poziomu zaawansowania kursantów oraz ilości wykonywanych ćwiczeń i zajęć teoretycznych.


Dodatkowo w weekendy baza organizowała nurkowania stażowe oraz turystyczne.

Zajęcia w wodzie musiały być skoordynowane z teorią, żeby grupy nie nakładały się na siebie. Czterech instruktorów miało wypełniony dzień od rana do późnego wieczora.

Kolejnym utrudnieniem była słaba widoczność, sięgająca 1,5m, która zmuszała do zabierania pod wodę maksymalnie dwóch kursantów.

Ale dobrze zorganizowana praca bazy pozwoliła na zrealizowanie wszystkich zadań i bezpieczne zakończenie szkolenia.

Kurs instruktorów M2 dobiegł do szczęśliwego końca.

Galeria>>

Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja