Kurs instruktorów M1
Foto

Kurs centralny dla instruktorów – Baza Dive Tech Proffesional, kamieniołom Nadziejów
 

10 sierpnia 2017 roku, po ciężkich dziewięciu dniach zakończył się Kurs Centralny na stopień instruktora M1 KDP/CMAS, zorganizowany przez Komisję Działalności Podwodnej w bazie nurkowej Dive Tech Proffesional.

Nowi Koledzy instruktorzy musieli sprawdzić się jako wykładowcy, na początku prowadząc 10 minutowe wystąpienia na ulubiony temat nurkowy.

Kolejny stopień trudności to 30-minutowa prelekcja, którą musieli poprowadzić zgodnie z wylosowanym tematem z zakresu kursu P1. Podczas tego wystąpienia prelegenci byli filmowani, a po zajęciach wszyscy analizowali materiał, odnosząc się do dobrych oraz słabych stron prezentacji. Ostatni był 45-minutowy wykład (na zaliczenie!) z teorii kursu P2. Oczywiście nie odbyło się bez drobnych wpadek i poprawek, ale na finiszu wszyscy pozytywnie zaliczyli część metodyczną. Następnie rozpoczęła się część praktyczna, którą umilała bardzo dobra widoczność kamieniołomu Nadziejów. Instruktorzy musieli zmierzyć się ze scenariuszami ratowniczymi, prowadzeniem zajęć w grupach dwu, trzy a nawet czteroosobowych. Zajęcia nie należały do łatwych. Kandydaci na instruktorów musieli wykazać się umiejętnościami zarządzania grupą, zachowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a także idealną konfiguracją własnego sprzętu, oraz jego obsługą. Na koniec zmagań test teoretyczny, który wszyscy zaliczyli pozytywnie.

Nowi instruktorzy 11.09.2017 rozpoczęli zmagania z instruktorskimi specjalizacjami nurkowymi. Zajęcia potrwają do piątku 15.09.2017 r.


Instruktorami M1 KDP/CMAS zostali:

Wojciech Kaliciński

Jakub Sęk

Łukasz Lempart

Robert Miłosz

Piotr Gawin

Mariusz Bielawski

Kurs prowadzili instruktorzy M3 KDP/CMAS: Adam Słucki, Marcin Kasprzak

 

 Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!!!

 

Galeria

Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja