Lipie 06 2008

W połowie czerwca 2008r zorganizowaliśmy wyjazd nad jezioro Lipie. Odwiedzamy te jezioro po raz pierwszy, dlatego wcześniej gromadzimy informacje na jego temat.
Otoczone prawie w całości lasami, leży w dużym obniżeniu mocno pofałdowanego terenu.
Odcinek brzegu porośnięty jest pasem drzew. Strome zbocza brzegów są bardzo charakterystyczne dla tego akwenu.

Szeroki i głęboki przesmyk umożliwia przepływ na jezioro Słowa. Natomiast odpływ na jezioro Osiek dostępny jest tylko dla kajaków.

Przy przesmyku na jeziorze Słowa nawet z powierzchni można podziwiać podwodne łąki osoki aelosowate. 

Głębokość maksymalna 42m, powierzchnia 172ha, widoczność 4-6m, szerokość max. 1620m, długość max. 2700m, długość lini brzegowej 9,7km, jedna wyspa o powierzchni 0,2ha.

Ośrodek wczasowy, z którego korzystamy jest usytuowany bezpośrednio przy brzegu, wymarzone warunki do nurkowania i odpoczynku.


Nurkowania wykonujemy w różnych częściach jeziora, roślinność wodna wynurzona skupia się głównie w północnej i wschodniej zatoce. Bardzo dużo jest natomiast roślinności zanurzonej, występującej do dużych głębokości. Różnorodność podwodnych łąk na płyciznach jest zadziwiająca. Drobnych ryb jest bardzo dużo ale dużych okazów niestety nie wypatrzyliśmy nawet na nurkowaniu nocnym.


Jedynym utrudnieniem były żaglówki, które poruszały się bezszelestnie nad naszymi głowami, dlatego musieliśmy zabierać ze sobą bojki asekuracyjne lub wypuszczać boje dekompresyjne w końcowej fazie nurkowania.


Miło wspominamy pobyt nad jeziorem Lipie, przesyłamy pozdrowienia obsłudze ośrodka, która dbała o nas i umilała nam pobyt muzyką :)

 

Galeria>>


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja